Olyan esetekben ajánlott, amikor a kliens élete bármely területén elakadást érez, illetve bármilyen problémával amiben pozitív változást szeretne elérni, ha úgy érzi egyedül nem tud túllépni a problémán. Pl. túlzott stressz, idegesség, feszültség, stb.
A kineziológia szemlélete holisztikus, az embert, mint egységet vizsgálja, nem tüneteket kezel, hanem a probléma okát keresi és oldja különböző korrekciós technikákkal, rendkívül hatékony gyógymód. A kineziológia fájdalommentes módszer. Nagyon fontos, hogy a kineziológia nem helyettesíti sem a pszichiátriai sem a pszichológiai kezeléseket. A kineziológus nem gyógyít és nem diagnosztizál!
Igen, mert a kineziológust titoktartás és adatvédelem kötelezi! Az adatokat, anamnézis lapokat kulccsal zárható szekrényben köteles tartani!
A bejelentkezés történhet telefonon keresztül, de e-mailben vagy itt az oldalon is fel lehet venni a kapcsolatot.
Az első alkalommal a kineziológus úgynevezett anamnézist vesz fel, amely a kliens születési körülményeivel, gyermekkorával, neveltetésével, jelen életével (pl. családi helyzetével, munkahelyi körülményeivel) kapcsolatos információkat tartalmazza. Ilyenkor a kineziológus még nem végez oldást.
Elsősorban azért, hogy oldódjon a kezdeti feszültség, a kliens jobban meg tudjon nyílni, levetkőzze gátlásait. Ez a későbbi együttműködés szempontjából is nagyon fontos. A másik dolog pedig, hogy a kineziológus rálátást kapjon a kliens múltjára illetve jelen életére, amely szintén a közös együttműködést segíti.
Az, hogy hány alkalom szükséges eset - függő, és függ attól:
- mennyire állsz készen a változásra
- milyen gyorsan vagy képes változni
- mekkora, és milyen régóta áll fenn a problémád
Mivel azonban a kineziológia rendkívül hatékony módszer, a változás általában meglehetősen gyors és néhány alkalom (3-5) a legtöbb esetben elég egy - egy probléma megoldásához.
60-90 percig tart egy alkalom.
A kineziológus enyhe nyomást gyakorol a kliens kinyújtott alkarjára.
A kineziológus a kliens alkarján tesztel.
Ebben az esetben a kineziológus a combizmot használja izomtesztelésre.
Izomteszteléskor a kineziológus az agy és az izmok kapcsolatát vizsgálja, az idegi áramköröket az agytól az izomig és az izomtól az agyig. (Biofeedback = visszacsatolás módszer) Az agy hat az izmokra és az izmok hatnak az agyra.
Alapvető feltétel a kölcsönös bizalom, kölcsönös szimpátia, érdeklődés, kölcsönös együttműködés: a kliens is tegyen a változás érdekében.
Az oldás során különböző energetikai korrekciókat végez a kliens, amelyet a kineziológus tesztel ki. Ezek a legtöbb esetben a kliens problémájával kapcsolatosak, pl.: koncentrációt javító, tanulást, olvasást, megértést segítő vagy az energia szabad áramlását segítő korrekciók.
Az oldás befejezése előtt a kineziológus megerősítő gyakorlatot/okat (hf.) tesztel ki a kliensnek, amelyet/eket otthon kell végeznie.
Azt, hogy mikor és mennyi ideig kell a megerősítő gyakorlatokat végezni a kineziológus mindig kiteszteli.
Ilyenkor pozitív változás sokkal kisebb mértékben, vagy egyáltalán nem következik be, mivel a kliens nem önszántából ment el a kineziológushoz, így nincs megfelelő motivációja a pozitív változásra, változtatásra.
Már egész pici kortól lehet a gyerekkel dolgozni, 5 éves kor alatt szurrogátos módszert alkalmazunk, ez azt jelenti, hogy az anyán keresztül tesztelünk. 5 - 6 éves kortól tesztelhetünk a gyermeken is.
A gyermekek kezelési ideje egy kicsit rövidebb ideig tart, mint a felnőtteké, kicsit rugalmasabban is kezeljük őket. Fontos, hogy ő mit mond, mindig az ő döntését, mondanivalóját vesszük figyelembe.(járkálhat, mozoghat)
Az első alkalomkor szükséges a szülő bentléte, de a további alkalmakkor, ha a gyermek nem igényli nem szükséges.
Az első alkalomkor az anamnézis felvétele történik, amely a személyes adatokon kívül kiterjed minden fontos információra, ami a gyermekkel kapcsolatos. ( Pl. fogantatás, születés lefolyása, gyermek fejlődési üteme, betegségei, stb.)
Ha a gyermek nem akarja a munkát elsőre, akkor el kell engednünk, de el kell magyarázni neki a módszer lényegét, és azt, hogy miben tudunk neki segíteni, és hogy ehhez szükség van az ő aktív közreműködésére.
Megbeszéli a gyermekkel hogyan érezte magát, milyen érzései voltak az oldás folyamán. A kitesztelt otthoni házi feladatok elsajátításába bevonja a szülőt is, hogy otthon segíteni tudja a gyermekét.